Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ile zapłacimy za wywóz śmieci w Lublinie?

Utworzony przez dorobkiewicz, 11 grudnia 2012 r. o 14:15 Powrót do artykułu
Panie Prezydencie Mam szajbę na ekologię, wszystko segreguję, w kominku palę czystym i suchym drzewem, płacę w tej chwili 36 zł a i tak mój kosz jest wypełniony w połowie, W domu 330 m2 mieszka 2 osoby, w ogrodzie stoi kompostownik, wszystkie odpady mokre daję do kompostownika, na wiosnę mam piękną żyzną ziemię. Z dachu wodę skierowałem do byłego szamba i podlewam ogród. I za to wszystko RADNI chcą mnie ukarać podwyżką 300% . Panie Prezydencie Pan jest mądrym człowiekiem i szanowanym niech Pan uzmysłowi radnym, ze starsi ludzie którzy całe zycie budowali dom dla dzieci a które w poszukiwaniu chleba musiały opuścić kraj mają być ukarani? Nie chcę mi się wierzyć, ze Pan Prezydent do tego dopuści. Na pewno każdy broni swoich racji, ale udowodnię w sądzie, ze moje śmiecie kosztują prawie nic. Na pewno nie 100 zł. Już robię fotki, film jak segreguję, w jakiej ilości jest zapełniony kosz, jak wynoszę odpady do kompostownika. Radni Lublina będą hitem na JUTUBE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Średni koszt na mieszkanie w naszej Spółdzielni to obecnie 11 zł miesięcznie. To jakiś absurd! Te stawki oznaczają wzrost miesięcznych opłat o około 20-30 zł. Za co mamy płacić dodatkowe pieniądze?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam wszystkich Państwa Ja mam tylko dwa pytania, nie jestem pieniaczem, ale "nacjonalizacja" śmieci bardzo mi się nie podoba. Do rzeczy - kto zapłaci za tzw. śmieci miejskie -tj produkowane przez urzędników, zbierane z koszy ulicznych i sprzątane po imprezach- to po pierwsze, a po drugie- w związku z wprowadzeniem powszechnego obowiązku opłacania podatku śmieciowego zapewne zmaleje liczba urzędników straży miejskiej (którzy do tej pory - teoretycznie- zajmowali się ściganiem tych którzy nie podpisali umów na wywóz śmieci)? - Jak myślicie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekaw jestem, jak będzie teraz wygłądało wywożenie śmieci do lasu ? Czy stanie sę cud i z naszych lasów zniknął w końcu meble kuchenne i wyposażenie łazienek. a tak poza tym to nie rozumiem po co te zmiany. Najperw dopuszczono prywatne firmy jako bardziej rentowne a teraz tworzy się specjalne stanowiska do zbierania opłat i dodatkowe etaty w urzędach - etaty które można było przeżucić na prywatne firmy i w ten sposób zlikwidować kolejną możliwość korupcji... Radar
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Spółdzielca napisał:
Średni koszt na mieszkanie w naszej Spółdzielni to obecnie 11 zł miesięcznie. To jakiś absurd! Te stawki oznaczają wzrost miesięcznych opłat o około 20-30 zł. Za co mamy płacić dodatkowe pieniądze?
za etety - do każdej złotówki doliczyc trzeba 5 złotówek na podatki i składki... pytanie do Rostowskiego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I znowu komunizm! Ktoś ma płacić za śmieci wytworzone przez czyjeś dzieci! Opłaty powinny być naliczane od ilości osób! To MOPS powinien dopłacać rodzinom wielodzietnym.PO - popaprańcy odejdżcie na śmietnik historii, tak samo jak komuniści!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ela napisał:
Opłata od osoby byłaby fikcją na osiedlach zamieszkiwanych przez studentów, ponieważ zameldowana jest osoba, a mieszka kilka. Poza tym otaczający mnie obcokrajowcy, studiujący na UM, produkują ogrom śmieci. Dla mnie najsprawiedliwsza byłaby opłata od zużycia wody - stanowię czteroosobową rodzinę mieszkającym w 64m.
W mieszkaniu wynajmowanym coraz rzadziej jest ktoś zameldowany (chodzi mi o nowsze bloki), tak czy inaczej właściciel wynajmując ma obowiązek zgłosic do spółdzielni ile osób zamieszkuje w mieszkaniu. Byłam studentką niedawno, więc jeszcze pamiętam jak to było, teraz z mężem również wynajmujemy i właściciel tak samo pytał się na wstępie ile osób będzie mieszkac, bo musi zgłosic do spółdzielni. Płaciliśmy jeszcze jako studenci mieszkając we 3 normalnie od osoby i każde płaciło ponad 10 zł (nie pamiętam dokładnie ile). Przeliczyłam tak na szybko jak ceny wyglądałyby, gdyby wprowadzono opłatę od powierzchni i wyszło mi, że tylko w mieszkaniach do ok. 50 m przy max 3 mieszkańcach jeszcze by się opłaciło, w stosunku do tego jakie ceny są teraz, w większych mieszkaniach i domach już niekoniecznie... no chyba, że rodzina jest wielodzietna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Można w łatwy i tani sposób prowadzić odzysk odpadów - ale niemal żadnej grupy trzymającej władzę, tym bardziej tej od tego "aby żyło się lepiej" - to nie interesuje aby było tanio i dobrze - patrzeć tutaj i słuchać co mówi minister środowiska - tutaj
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co ma powierzchnia mieszkania do ilości śmieci , czy jedna osoba mieszkająca w mieszkaniu 85m2 wytworzy więcej śmieci od pięciu mieszkających na 60m2 , m2 wytwarza śmiecie czy ludzie , nie kompromitujcie się rządzący deb***e bo za takie rządy wylądujecie na śmietnisku i oby tylko historii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mieszkancy społdzielni nalkowskich nadal będą płacić za smieci podrzucane przez mieszkanców domów jednorodzinnych z ul. romera, ktorych było stać na dom, ale na oplaty komunalne ani na miejsca parkingowe przed domem to już nie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli macie problemy z zasięgiem lub internetem w PLUSIE piszcie reklamacje przez internet bok@plus.pl [b]lub pisemnie Polkomtel Sp. z o.o- Reklamacje, ul.Postępu3, 02-676 Warszawa. Anulowali mi[/b] kwotę miesięcznego abonamentu za brak internetu w telefonie. Wystarczyło 100 maili i 3 reklamacje pisemne. Ale warto- nie dajmy się !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chce Pan zbudowac elektorat na rodzinach wielodzietnych to niech im pan pomaga doplacając do śmieci ale nie z pensji i emerytur osób samotnych . Jak łatwo byc hojnym z cudzych pieniędzy po to by utrzymac sie u koryta. Samotna osoba mieszkajaca w bloku w mieszkaniu 60 m zapłaci 53,40 ( 0,89 x 60) a w domku 150 m gdzie żyje dziadek , babcia ( emerytury) rodzice ( praca ) , dwoje dzieci - 6 osob zapłaci 66 zl. Brawo PO znowu zabierają biedny aby dać bogatym a do tego promują hasło o ochronie rodzin z dziećmi . Wstyd i hańba . Smieci produkują osoby a nie metry oraz gospodarstwa . Jak wam trudno policzyc to weżdzie sie do roboty bo pensje macie z podatków i zacznijcie karać za kłamstwa odnośnie liczby osob wysokimi mandatami . Dosyc zasypywania dziury budzetowej z kieszeni innych ludzi . Niech każdy płaci za siebie a nie za sasiada.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rafal napisał:
Powinno być od osoby, jak sami powiedzieli jest to najlogiczniejszy i najsprawiedliwszy wariant. A co do tego że ucierpiały by rodziny wielodzietne, jest na to prosty sposób - wystarczy zrobić dodatkowy zapis, że rodziny w których jest więcej niż dwoje dzieci, są zwolnione z dodatkowych opłat za każde kolejne dziecko. A budżet na pewno na tym nie ucierpi bo nie oszukujmy się, jest nie wiele takich rodzin w tych czasach. Dodatkowo jednoczesnie wzrasta ranga miasta, która wspiera rodziny wielodzietne.
no nie, nie wytrzymam, ja mam finansować rodziny wielodzietne, to po cholerę się tak pieprzą jak króliki, nie stać ich na opłaty to niech nie rozmnażają się jak króliki. Dosyć tego, odebrać im dzieci i brochy pozaszywać i pały i do zamiatania ulicy, niech zarobią na wywóz śmieci co naprodukowali. Teraz jest śnieg i do odśnieżania ich, będzie mniej dzieci jak się urobią. Co za głupota, promowanie patologii. Nie dajmy się, wyjdźmy na ulice. Nie mam zamiaru za kogoś płacić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to jak prezydent będzie miał najniższą rentę to zobaczymy czy będzie tak hojny płacić za kogoś
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zyta napisał:
..............a dlatego, że ich rodzice zarabiają, a jak nie to niech im gmina pomaga a nie ja emerytka.............
Nie potrzebuję pomocy od emerytek ani tym bardziej od gminy! Nie mam zamiaru opłacać biurw pierdzących w stołki po urzędach gmin,komunalnych,szkół,ośrodkach zdrowia czy tak zwanych GOK-ach! Opowiadam się za prywatyzacją wyżej opisanych mafii rodzinnych i kolesiostwa. Jesteśmy rodziną z 3 dzieci bez zasiłku rodzinnego bo przekraczamy deb***ne niezmieniane od lat kryterium dochodu na 1 członka.Przekraczamy o 50 zł.Więc dla kogo rodzinne jak nie dla rodziny wielodzietnej?dla księdza? Nie zapłacę 60 dych za śmieci na te familie i układy w gminie!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To już w Polsce nie ma wolności gospodarczej? Nie mogę podpisać umowy z dowolną firmą na wywóz śmieci? Toż to czysty KOMUNIZM !! PARANOJA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A myślałem, że tworzenie MONOPOLU jest zabronione!? Co na to UOKIK ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Żuku, dziękujemy Panu. Wracaj Pan do Świdnika!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wreszcie powracamy do komuny... Niech się ktoś wypowie, jaki procent gospodarstw należy do spółdzielni i wspólnot! Wg prostej kalkulacji to one zapłacą od 5 do 8 razy więcej niż dotychczas. Nadmieniam, że płacą one za rzeczywiste ilości wywożonych śmieci. Niech mi ktoś też pokaże, który z mieszkańców s-ni lub wspólnoty wywozi śmieci do lasu? (chyba, że prezesi prywatnymi samochodami opróżniają śmietniki osiedlowe) Dla radnych mam jescze jedem pomysł: wprowadźmy 75% podatku od głupoty! Nie ma to jak urawniłowka...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może, przykładem innych MIAST (szacun) pogonimy szanowną Straż Miejską (powody ogólnie znane) a pieniądze z ich wynagrodzeń przeznaczymy na worki do segregacji śmieci itp?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...